دما

وجود استرس ناشی از تغییرات دمایی می تواند راندمان تولید شیر را در گاو های شیرده کاهش دهد. دما در گلخانه ها نیز یکی از موثر ترین اصول حفظ محیط بدون استرس می باشد .برای مثال حفظ دما در دامنه دمایی بین ۵ درجه سانتی گراد الی ۲۰ درجه سانتی گراد در واحد دامپروری با توجه به امکانات سرمایش و گرمایش در محیط بسیار مهم است .افزایش ناگهانی دما بدون کنترل بسیار زیانبار بوده و همچنین در مورد مرغداری ها و دیگر مراکز پرورشی طیور بسته به تخمگذار و گوشتی بودن واحد دمای مطلوب بایستی تحت کنترل باشد که این امر بسیار ضروری است .

چرا هوشمند سازی را باید با pts تجربه کرد

مزیت های ریشه‌ای و پایدار هوشمند سازی به شیوه pts نسبت به رقبای خارجی و داخلی
استفاده از میکرو کنترلر به جای پی ال سی های قدیمی درفرآیند هوشمند سازی
هزینه بسیار پایین در توسعه سیستم
سهولت درتوسعه سیستم

معرفی شرکت

شرکت پایا تجارت با بیش از ۱۵ سال تجربه در تجاری سازی علوم و فنون روز دنیا در کشور و بومی سازی و ارتقاء کیفی تکنولوژِی علوم در سال ۹۵ پا به عرصه اینترنت اشیا و بکارگیری آن در صنایع کشاورزی دام طیور شیلات و آبرسانی نوین گذاشت و پس از سه سال تحقیق و بررسی و تولید آزمایشی موفق به ساخت هوش مصنوعی با استفاده از میکروکنترلرها به جای روش pLc در هوش مصنوعی گردید.

شاخص های کنترل شونده توسط هوش مصنوعی در واحد های آبزی پروری

- بررسی میزان اکسیژن محلول در آب به صورت لحظه ای .
- اندازه گیری میزان ph آب به صورت لحظه ای .
- اندازه گیری کل املاح محلول و هدایت الکتریکی هر حوضچه ب.
- اندازه گیری سطح آب حوضچه ها .
- اندازه گیری دمای آب درون حوضچه ها .
- کنترل اقلیم شرایط جوی پیرامون واحد پرورشی

رطوبت

رطوبت نیز مانند دما یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در نگهداری و پرورش دام و طیور، گیاه است . همانگونه که رطوبت کم در مناطق خشک و گرم می تواند شرایط رشد و باردهی را کاهش دهد افزایش بی رویه رطوبت در مناطق مرطوب نیز می تواند منجر به رشد و تکثیر میکروب و باکتری در محیط گلخانه گردد. سنسورهای رطوبت محیط می تواند رطوبت محیط را آنالیز و جهت تحلیل به هوش مصنوعی انتقال و هوش مصنوعی پس از بررسی بنا به ابزارهای موجود شروع به کاهش یا افزایش رطوبت محیط نماید.

Additional Resources
نور

- جذب کافی نور در رشد و نمو تمامیِ جانداران مهم و حیاتی است، کمبود نور یا افزایش آن ناشی از تابش خورشید استرس دام و گیاه را بالا برده و این امر در کاهش محصولات دامی گیاهی بسیار تاثیرگذار خواهد بود . تشخیص میزان نور افزایش و کاهش آن توسط هوش مصنوعی و نظارت بر آن از راه دور توسط کاربر از فواید هوشمند سازی در دامپروری ها و گلخانه ها است.

شاخص‌های کنترل شونده توسط هوش مصنوعی در واحدهای پرورش دام و طیور

- کنترل دمای محیط دامداری ها و مرغداری ها .
- کنترل رطوبت و نور محیط پرورش .
- سنجش و کنترل میزان گاز های کشنده مانند آمونیاک.
- کنترل اقلیمی محیط پیرامون دامپروری و مرغداری ها .
- کنترل اجزاء آبرسانی به واحد ها .

توانمندی و مزایای سیستم هوش مصنوعی در گلخانه ها

. کنترل اقلیم محیط پیرامون گلخانه در برابر عوامل مخرب -
.کنترل کیفیت آب و میزان آب ورودی به گلخانه -
.آب رسانی دقیق و به موقع و کنترل اجزاء آبرسانی -
.تنظیم دمای مساعد برای رشد و نمو محصولات -
. تنظیم رطوبت و نور کافی برای رشد محصولات -
. تامین مواد مغذی گیاه برای مثال تزریق دی اکسید کربن توسط پمپ گاز -
. دارای اجزای هشدار در مواقع ضروری برای کاربران پیرامون گلخانه -
. ارسال پیام هر لحظه از شرایط و انجام عملیات های مختلف و در مواقع ضروری هشدار به کاربران اصلی. -

توانمندی پایا تجارت در هوشمند سازی

- هوشمند سازی کشت و صنعت های بزرگ و کوچک .
- هوشمندسازی گلخانه های بزرگ و کوچک
- اندازه گیری دمای آب درون حوضچه ها

کنترل اقلیم محیط پیرامون واحد

- سرعت و میزان وزش باد های موسمی میزان بارش باران دمای محیط و نور محیط درباره آوردن علم و قدرت مدیریت واحدهای زراعی دامی آبزی‌پروری بسیار حائز اهمیت است. یک مدیر موفق تمامی شرایط اقلیم را در روزها و ساعات مختلف شبانه روز رصد و برای کنترل کردن اثرات نامطلوب و همسو سازی آنها با محیط داخلی واحد پرورشی در جهت کاهش هزینه های جاری به جای زیان دیدن با کمک ابزار ها ی شناساگر و اقدام سریع تجهیزات عملیاتی از آنها بهره خواهد بود.

گاز ها

کنترل گازهای مفید و غیرمفید

گازها معمولاً در پرورش نهاده‌های دامی و زراعی و آبزیان نقش حیاتی را ایفا می کنند گازها هم می‌توانند برای رشد مفید باشند و در عین حال می توانند نقش بسیار مخرب و کشنده ای را داشته باشند. بسته به بستر استفاده میزان گاز ها موجود در محیط متفاوت بوده ودر صورت عبور از حد مجاز سیستم هوش مصنوعی توسط شناساگر ها ی مربوط انتقال داده را به سیستم هوش مصنوعی انجام داده و هوش مصنوعی اجهت مهار گاز تمهیدات مقتضی را انجام دهد.